מדוע חשוב לבצע צילומי שיניים?

צילום שיניים הינו אמצעי חשוב ביותר המשמש רופאי שיניים לאבחון בעיות בשיניים ובלסתות, החל מהיווצרות עששת וסדקים בשיניים, דלקות חניכיים, צמיחת השיניים הגלויות והנסתרות כדוגמת שיני בינה וכלה באיבוד מסת עצם, שברים וגידולים בלסתות.

צילומי השיניים מאפשרים לרופא המטפל מבט מפורט אל תוך חלל הפה, המציגים את הנסתר לעין בתוך העצם, ובכך גם לתכנן באופן מפורט את מהלך מתן הטיפול הנדרש, כדוגמת תכנון פרותטיקה (כתרים), טיפולי שורש, ניתוחי חניכיים (הקצאת שורשים), שתלים דנטליים וכן תכנון טיפול אורתודנטי ליישור שיניים. מה גם, צילומי השיניים מסייעים לזיהוי חד ערכי של בני אדם ונעשה בשימוש רב על ידי מעבדות זיהוי פלילי וגופים ביטחוניים שונים.

א. למה דרוש צילום רנטגן לשיניים?
ברפואת השיניים המתקדמת זקוק/ה רופא/ת השיניים למידע אשר יאפשר לאבחן ולאתר בעיות רפואיות בפיך ושינייך וזאת בכדי לתת את הטיפול המדוייק הטוב והמסור ביותר, ולהסביר לך את מצבך הרפואי ואפשרויות הטיפול, ובכך להגדיל את התקשורת והאמון בינך המטופל/ת ובין רופא/ת השיניים וצוות המרפאה המטפל.

ב. מי יכול להפנותך לצילום רנטגן?
רק רופא/ה רשאי/ת להפנותך לצילום רנטגן ולסווג את הצילום המתאים עבורך מתוך מגוון הצילומים. לידיעתך: צילומי הרנטגן מגוונים ויש להתאימם לטיפולים הרפואיים ולפי דרישת הרופא/ת המטפל/ת!

ג. מה מראה צילום הרנטגן?
צילומי הרנטגן מראים עששת בשיניים ובין השיניים או מתחת לסתימות, כתרים וגשרים, מורסה בשורש השן, שיניים כלואות, נסיגת עצם במחלות חניכיים, טיפול כירורגי, ואת האפשרויות להרכבת גשרים ו/או שתלים.

ד. צילומים לטיפולים אורתודנטים
ואל נשכח את ילדנו, מחלקה מיוחדת עם ציוד חדיש עבור צילומי רנטגן, תמונות פנים ושיניים ואנליזות ממוחשבות למתן כל המידע הרפואי לרופא/ה האורתודנט/ית עבור יישור השיניים. כמו כן, לענות על הבעיות הקוסמטיות והאסטטיות של השיניים והפנים, לפתור את הבעיות בנשימה, הפרעות בדיבור והלעיסה הנכונה של המזון.

ה. העתקת צילומי רנטגן
ברשותנו מכשור להעתקת צילומי רנטגן, העתקה מבוצעת באישור הרופא/ה המטפל/ת.

ו. מחלקה לצילומים דיגיטליים
ניתן לקבל את כל סוגי הצילומים – בתקליטור (CD) ו/או העברתם בדרך המתקדמת, הקלה והמהירה באתרי אינטרנט ו/או בדואר אלקטרוני ולצורך שמירתם למטרת השוואה בעתיד.

ז. מחלקה לצילומי הדמיה דנטלית CT & CBCT
הצילומים מבוצעים למטרת: שתלים, שן כלואה, אנדו, הרמת סינוס ואבחנת ממצאים נוספים, הצילומים מעובדים ומפוענחים ע"י ד"ר לרנטגנולוגיה שהוכשרה והוסמכה על ידי מחלקת "בריאות השן" במשרד הבריאות, באיכות ורמה מקצועית גבוהה.

צרו קשר

TOP